Baner 1920x1005

Mniej niż 15 procent. Czy rzeczywiście tylko tylu uczniów mierzy się w naszym kraju z dysleksją? Taki obraz wyłania się z oficjalnych danych. Jednak w praktyce ten odsetek może być mocno niedoszacowany. Wskazują na to rezultaty Ogólnopolskiego Testu Dysleksji, przeprowadzonego przez serwisy edukacyjne Dyktanda.pl oraz ZDAY, pod patronatem m.in. Fundacji Języka Polskiego. Właśnie opublikowano raport przedstawiający zebrane dane.

Rodzina

Osoby doświadczające przemocy domowej często nie przyznają się do swojego problemu, nie szukając tym samym żadnej pomocy pozostają ofiarą. Istnieje wiele instytucji, które specjalizują się w ochronie osób krzywdzonych. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, nie wstydź się prosić o pomoc. Problem ten dotyka wielu osób, nie musisz zostać z nim sam/sama.

postanowienia noworoczne main

Nowy rok , nowe postanowienia.

Wkroczyliśmy w nowy rok, który dla wielu z nas jest czasem pozytywnych zmian. Styczeń jest momentem, w którym często zastanawiamy się nad noworocznymi postanowieniami.

IMG 20220223 115457 Copy

Tym razem uczniowie, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję napić się herbatki u pedagoga.