a 1

Dnia 12.06.2023 roku uczniowie klas 7a, 8a i 8b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panie Joannę Oppermann oraz Katarzynę Bogusz  - pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu.

Spotkanie dotyczyło zasad planowania kariery zawodowej, przygotowania do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej oraz sytuacji na lokalnym rynku pracy na podstawie analizy Barometru Zawodów – prognozy zapotrzebowania na pracowników na rok 2023. Uczniowie uzyskali również informację w jakich zawodach i na jakich stanowiskach obecnie pracodawcy szukają pracowników na wałeckim rynku pracy.

W trakcie zajęć pojawiło się również zagadnienie związane z zawodami przyszłości - czyli z takimi zawodami, które będą miały największe zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliższych latach.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas oraz przekazanie cennej wiedzy.